Strona główna » Sprzęt medyczny, Stetoskopy » Stetoskopy Nowej Generacji
Mar
15

Technika pędzi do przodu – także w dziedzinie sprzętu medycznego. Profesjonalizacja kadry lekarskiej pociąga za sobą coraz bardziej skomplikowane przyrządy służące nie tylko diagnostyce, ale także zapobieganiu nowych schorzeń. Zmiany dotyczą także kardiologii i pediatrii. W ostatnim czasie ukazał się na rynku Stetoskop Nowej Generacji.

stetoskopyCzym się ów stetoskop wyróżnia? Otóż okazuje się, że nie jest to zwykły przyrząd znany nam z przychodni lekarskich, którym pani doktor osłuchiwała nas podczas badania. Nie posiada zimnej stalowej główki ani prostych w konstrukcji kanałów odsłuchowych.

Stetoskop Nowej Generacji to stetoskop elektroniczny, który dzięki cyfrowej auskultacji pozwala na elektroniczną analizę brzmienia serca, płuc oraz trzewi. Przyrząd pozwala zapisywać badania na twardy dysk komputera w celu dalszej analizy materiału, która może być pomocna w dalszej diagnostyce i leczeniu.

Opisany przyrząd dopiero wchodzi na rynek europejski. Czy zadomowi się w rodzimych gabinetach lekarskich oraz wyprze tradycyjne stetoskopy – czas pokaże.

Add reply