Sep
21

Aparaty EKG

Przeciętnemu Kowalskiemu badanie aparatem EKG kojarzy się z tajemniczym pomieszczeniem, gdzie do naszej klatki piersiowej przymocowuje się specjalny pas badający pracę serca. Do końca pasa podłączona jest potężna, wielka maszyna, która generuje specjalny wydruk. Czy tak jest jednak zawsze?

Elektronika i miniaturyzacja wdarła się do świata medycyny już dawno. Stwierdzenie to nie jest żadną niespodzianką, jednakże mało kto zdaje sobie sprawę, że dzisiejsze aparaty EKG czy też stetoskopy, to wielofunkcyjne urządzenia naszpikowane elektroniką oraz mikroprocesorami.

PrzykładowoAparat EKG Aspal, w ostatnim czasie pojawił się na rynku elektrokardiograf firmy Aspal: AsCard Gold 3. Design’ersko wygląda bardzo nowocześnie, przypomina zminiaturyzowane komputery z ekranem dotykowym, estetyczną klawiaturę oraz wiele nowoczesnych funkcji: m.in. możliwość bezpośredniego wydruku na kartce formatu A4, funkcję EKG Mail, dużą bazę pamięci, która archiwizuje wyniki 2000 badań oraz możliwość pracy na akumulatorze (do 300 badań). Jak widzimy nowy AsCard ma niewiele wspólnego z dawnymi aparatami EKG.

Aparat EKG AsCardInną nowinkę techniczną od firmy Aspal jest model AsCard Mr Green 2. Jest to nowoczesny aparat EKG o niewielkim rozmiarze oraz silnych akumulatorach. Doskonały do pracy w terenie w mobilnych gabinetach lekarskich oraz karetce.

AsCard Mr Green 2 posiada wyświetlacz LCD, własny zasobnik papieru, zasilanie poprzez akumulatory oraz port USB, zestaw nowoczesnych elektrod oraz funkcję cyfrowej redukcji szumów pochodzących z zewnątrz.

Jak widzimy także aparaty EKG stają się coraz bardziej nowoczesne. Wypada się tylko cieszyć, gdyż to właśnie choroby serca są wciąż jednymi z najniebezpieczniejszych schorzeń, prowadzących często do kalectwa oraz śmierci.

 

, , , ,

Add reply